Providing you the best range of differential protection relay with effective & timely delivery.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Application | Transformer |
| Current Rating | 5A |
| Current Range | 0.5-5 A |
| Relay Type | Numerical |
| CT Inputs | 3 Phase + N |
| Trip Time Curve | Instantaneous |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Coil Type | Latching |
| Model Name/Number | CSEPRO T170 |
| Auxiliary Voltage | 24 V DC |
| Frequency | 50 Hz |
| Contacts | 3 NO + 1 NC |
| Brand | C&S |
| Country of Origin | Made in India |
| 154mm 5-7 kg india | 2 inch |
Transformer protection relay CSEPRO T170
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India