3 phase Under voltage Relay with built in timer
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Coil Voltage | 110 V AC |
| Contact Current | 5 A |
| Contact Form | 2CO (2C/O) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Coil Power | 2 VA |
| Number Of Poles | 4 Pole |
| Voltage | 1010 |
| Current | 5A |
Under Over voltage relay
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Voltage Range | 180-260 V AC |
| Number of Poles | 4 Pole |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | Control Panel |
| Type | Undervoltage relay |
| Trip Setting | 230-260 V |
| Control Supply | 230 V AC |
| No Of Contacts | 2 C/O |
| Delay Time | 0-10 sec |
| Brand | Siemens |
Under voltage Relay Over voltage
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India