Offering you a complete choice of products which include voltage relay under over voltage relay, idmt overcurrent relay, motor protection relay, ref relay c&s make, master trip relay c&s mack and microcontroller based 3 phase over voltage relay with built in timer.
₹ 11900 / Piece Get Latest Price
| Voltage Range | 110-240 V AC |
| Number of Poles | 4 Pole |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Usage/Application | Control Panel |
| Type | Undervoltage relay |
| Trip Setting | 230-260 V |
| Control Supply | 220 V AC |
| No Of Contacts | 2 NO 2 NC |
| Delay Time | 0-10 sec |
| Brand | Siemens |
₹ 12800 / Piece Get Latest Price
| Current Range | 0.5-5 A |
| Current Rating | 5A |
| Relay Technology | Microprocessor |
| Trip Time Curve | IDMT |
| Poles | 4 Pole |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Protection Type | Non Directional, Phase Overcurrent, Earth Fault, Phase And Earth, Directional OC |
| Auxiliary Voltage | 110 V DC |
| Frequency | 50 Hz |
| Contacts | 2 NO + 2 NC |
| Brand | C&S |
| 150mm 4-5kg india | 1inch |
Idmt Over current Earth fault CSENEX-I 150
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Mounting | DIN Rail |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Current Rating | 5A |
| Brand | C&S Electric |
| Type | Industrial Relay |
| Voltage | 230 v |
| Current | 5-60 a |
| Frequency | 50-60 hz |
₹ 9950 / Piece Get Latest Price
| Current Capacity | 5 A |
| Number of Poles | 4 Pole |
| Usage/Application | Feeder |
| Model Name/Number | IRIPROX-EOR-V-0-1 |
| Current | 1A/5A |
| Voltage Type | DC |
| Coil Type | Latching, Non Latching |
| Protection Category | REF |
₹ 2250 / Piece Get Latest Price
| Current Capacity | 5 A |
| Country of Origin | Made in India |
| 150mm×70mm×50Mm | 1kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
Master trip relay CLR-A-H-024 V DC-1-3O2C-N-S, 110 V DC
₹ 6000 / Piece Get Latest Price
| Number of Poles | 4 Pole |
C&S mack Over voltage relay
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Protection Function | Earth + Overload |
| Current Range | 30-300 A |
| Supply Voltage | 230 V AC |
| Trip Class | Instantaneous |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Output Contact | 3 C/O |
DC Voltage relay
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Current Capacity | 5 A |
₹ 10950 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 1A |
| Coil Type | Latching |
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India