Leading Wholesale Trader of master trip relay from Noida.
₹ 2250 / Piece Get Latest Price
| Application | Protection Panel |
| Coil Voltage | 24 V DC |
| Contact Configuration | 3 C/O |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Duty Type | Lockout |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Current Rating | 5A |
| Voltage | 230V AC |
| Usage/Application | CLR-23OV AC-1-3O2C-N C&S make |
| Number Of Poles | 3 Pole |
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India