We are a leading Wholesale Trader of battery charger from Noida, India.
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Output Current | 20A |
| Power Rating | 25 W |
| Output Voltage | 12 & 24 V |
| Application | Genset / Engine |
| Battery Type | SMF |
| Battery Type Compatibility | Lead Acid |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Input Phase | Single Phase |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Charge Current | 2,6,10,16,25 and 30 A |
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India