Our range of products include efr earth fault relay.
₹ 2750 / Piece Get Latest Price
| Protection Function | Earth Fault |
| Current Rating | 5A |
| Current Range | 1-10 A |
| Supply Voltage | 24 V DC |
| Trip Class | Instantaneous |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Output Contact | 2 C/O |
| Dropout to Pickup Ratio | 100 |
Earth fault relay/EFR
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India