Providing you the best range of lg+1119 digital elmeasure energy meter, iaccl m300 automatic changeover with current limiter, lg 5310 elmeasure multifunction meter, satec power monitor pm130eh plus kwh meter and elmeasure panel meters with effective & timely delivery.
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Series | MFM Series |
| Phase | Three Phase 4 Wire |
| Function Type | Multifunction |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Current Input | Direct 40 A |
| Communication Port | RS485 MODBUS |
| Current | 6 A |
| Display Type | LED |
| Measured Parameters | kVArh, kVAh, kWh, Demand, V A Hz PF, Harmonics |
| Application | Solar Plant, Panel Metering, Sub Metering, DG Panel |
| Auxiliary Supply | 85–265 V AC |
| Model Name/Number | LG+1119 |
| Brand | Elmeasure |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Digital |
| Voltage | 240 V |
| 96×92 | 92mm |
₹ 12150 / Piece Get Latest Price
| Color | Grey |
| Rated Current | 63 A |
| Power/Voltage | 415 V |
| Model Name/Number | iACCL M300 |
| Changeover Type | Automatic |
| Phase | Three phase |
| Material | ABS |
Being a customer oriented organization, we are deeply engaged in offering a wide array of IACCL M300 Automatic Changeover with Current Limiter.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | LG+5310 |
| Display Type | Digital |
| Usage/Application | Industrial |
| Weight | 300 gm |
| Material | ABS |
| Brand | Elmeasure |
| Humidity | 95% |
| Input Frequency | 65 Hz |
| Operating Temperature | -10 Degree C |
Features:-
Possibilties
Infinite
Load Manager
Little Genius+
₹ 19500 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
SATEC Power meter PM130EH plus
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India