Pioneers in the industry, we offer alarm annunciator delhi and 12 window alarm annunciator from India.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| No Of Windows | 8 Window |
| Number of Windows | 8 |
| Mounting Type | Flush Mount |
| Supply Voltage | 230 V AC |
| Usage/Application | Industrial |
| Input Supply Voltage | 110V AC / DC |
| Type | Wireless |
| Window Size | 20x20 mm |
| Alarm Output | Relay, Per Window Relay, Common Relay, Hooter, Buzzer |
| Sequence Type | Manual Reset |
| Alarm | Yes |
| Case Size | 96 x 96 mm |
| Brand | Seco |
| Voltage | 24V/DC |
Backed by years of industry experience, we are engaged in offering a premium quality range of Alarm Annunciator.
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Brand | Seco |
| Model Name/Number | SAN200 |
| Voltage | 20 V/DC to 275V AC/DC |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Series | SAN-200 |
With an objective to fulfill the ever-evolving demands of our clients, we are engaged in offering a wide assortment of 12 Window Alarm Annunciator.
₹ 4850 / Piece Get Latest Price
| Number of Windows | 32 |
| No Of Windows | 16 Window |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Supply Voltage | 230 V AC |
| Input Supply Voltage | 230V AC |
| Window Size | 96x48 mm |
| Alarm Output | Per Window Relay, Buzzer, Hooter, Common Relay |
| Sequence Type | Normal Sequence |
| Audible Range | 85 dB |
| Input Type | Analog Input |
| Number of Stages | Multi-Stage Alarms |
| Usage/Application | Industrial |
| Indication Color | Green, Yellow, Multi Color, Red |
| Enclosure Type | ABS Plastic |
| Bezel Size | 144x144 mm |
| Country of Origin | Made in India |
12 Window Annunciator use in feeder panel and all types panel as H.T panel , M.V panel and L.T pane .
this Device very useful to Alarm Annucater .
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India