We are a leading Wholesale Trader of auxiliary relay 3 element from Noida, India.
₹ 3950 / Piece Get Latest Price
| Function | Auxiliary |
| Voltage | 110V |
| Number of Contacts | 6 C/O |
| Coil Voltage | 24 V DC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Contact Rating | 5 A at 250 V AC |
| Model Name/Number | CAR-A-H-220V DC-3-6O0C-N-L |
| Current | 220 |
| Number Of Poles | 3 Pole |
Minimum order quantity: 1 Piece
C&s make CAR-A-H-024/110/220V DC-3-6O0C-N-L relay Auxiliary relay
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India