Over current Earth fault relay
₹ 13900 / Piece Get Latest Price
| Current Range | 0.5-5 A |
| Curve Type | Very Inverse |
| Relay Type | Directional, Overcurrent, Non Directional, Earth Fault |
| Coil Type | Latching |
| Relay Technology | Numerical |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Time Multiplier | 0.05-0.25 |
| Current Rating | 1A |
| Number of Poles | 4 Pole |
| Auxiliary Voltage | 110 V DC |
| Poles | 4 Pole |
| Contacts | 2 NO + 2 NC |
| Brand | C&S |
| 154mm 5kg india | 1 inch |
IDMT Over current Earth fault relay Hi Tech model
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India