FVDC1-V5-H
₹ 18500 / Piece Get Latest Price
| Function | Under Voltage, Phase Failure, Stabilizer Relay, Voltage Monitor, Phase Unbalance, Over Under Volt |
| Protection Function | Earth Fault |
| Phase | Three Phase |
| Current Range | 1-10 A |
| Voltage Range | 24-240 V AC/DC |
| Supply Voltage | 24 V DC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| No Of Contacts | 2 C/O |
| Control Supply | 24 V AC/DC |
| Delay Time | 0-3 sec |
| Contact Rating | 5 A |
| Brand | Siemens |
Minimum order quantity: 1 Piece
FDC1-V5-UO-H Make C&S Electric Ltd.
G Goyal (Director)
Delight Techniks
Ground Floor, C-39, Sector-34
Noida - 201301, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India